29ژوئن

ارزش انسان به تلاش است

بااینکه تلویزیون و برنامه‌های تلویزیونی را نگاه نمی‌کنم، سعی می‌کنم بازی‌های زیبای مسی – دست‌کم خلاصه بازی‌های مهم‌تر – را ببینم. ستاره‌ای که چند روز قبل به دلیل چهارمین شکست در فینال‌های جام جهانی و کوپا آمريکا، از بازی‌های ملی خداحافظی کرد. امروز نامه‌ای از یک معلم آرژانتینی به مسی را خواندم که از بازی‌های زیبای این ستاره دوست‌داشتنی هم زیباتر بود.

“تسلیم نشو؛ پیراهنی که به رنگ پرچم کشورمان است را کنار نگذار زیرا وقتی آن پیراهن را به تن می‌کنی، نماینده همه ما آرژانتینی‌ها هستی. همه ما منتظر مدال و جام نیستیم تا به خاطر اینکه یکی از ما هستی، احساس غرور کنیم.

لطفاً کاری نکن که شاگردانم فکر کنند دوم شدن، شکست است و اینکه ارزش یک انسان، به خاطر پر بودن تالار افتخاراتش است و یا اینکه شکست خوردن در یک بازی، از دست دادن افتخار است.

شاگردان من باید درک کنند که قهرمانان نجیب که می‌توانند پزشکان، سربازان، معلمان یا بازیکنان فوتبال باشند، آن‌هایی هستند که تمام تلاششان را به خاطر دیگران انجام می‌دهند؛ هرچند می‌دانند که ممکن است بقیه، چندان برای کار آن‌ها ارزش قائل نشوند؛ می‌دانند که اگر یک جام ببرند، آن متعلق به همه خواهد بود اما اگر شکست بخورند، تنها خودشان مقصر هستند. همه در مورد جسارت صحبت می‌کنند اما من به قدرت قلب تو ایمان‌دارم.”

اشتراک گذاری

درباره رضا رضائی

4 نظرات

  1. عشقم كريستين

  2. I’m really enjoying the theme design of your site.

پاسخ دهید

ایمیل آدرس شما منتشر نخواهد شد.بخش های لازم علامتگذاری شده اند *

*

©2017 تمامی حقوق برای رضا رضائی محفوظ است.